VirtueMart

VirtueMart to system sklepu internetowego,  jeden z najbardziej rozbudowanych komponentów Joomli!. Jest wyposażony  w rozwiązania e-commerce znacznie przekraczające podstawowe funkcjonalności sklepu www. To doskonałe wyjście nie tylko dla ogromnych marketów, ale także dla początkujących sklepów internetowych. VirtueMart ma budowę modułową i to jest właśnie powód , dla którego możemy zwiększać  jego możliwości. Do głównych zalet tego komponentu możemy zaliczyć fakt, iż jest on darmowy(płacimy tylko za niektóre dodatki, bez których możemy się obejść).

Cechami charakterystycznymi VirtueMart jest wielowalutowość( użytkownik może wybrać w jakiej walucie chce przeprowadzić transakcję), wielojęzyczność, zarządzanie nielimitowaną liczbą produktów i kategorii oraz protokołem szyfrowania https. Komponent ten pozwala nam również na możliwość włączenia i wyłączenia wyświetlania ceny,  dopisywanie indywidualnych cech produktów czy też publikacje na ich temat opinii i ocen.

Administrator ma niezliczone możliwości: może zmieniać sposoby płatności, dodawać wiele obrazów i plików do jednego produktu oraz  klasyfikować rodzaje towarów. VirtueMart pozwala mu również na prowadzenie statystyki sklepu, sporządzanie raportów oraz zarządzanie zamówieniami z historii zamówień.

Istotna jest również możliwość przetwarzania w czasie rzeczywistym transakcji kartami kredytowymi, wykorzystania predefiniowanych bramek płatnościowych takich jak: authorize.net®, PayPal, 2Checkout, eWay, Worldpay, PayMate, NoChex oraz dodawanie nowych funkcjonalności płatności przy pomocy Payment Module API.

Komponent VirtueMart pozwoli nam więc stworzyć w pełni profesjonalny sklep internetowy, a przejrzystość i łatwość w obsłudze i administracji  pozwoli na przyjemne użytkowanie serwisu.

Zadaj nam pytanie
Używane technologie

Czy wiesz, że nazwa Google powstała w wyniku pomyłki?

Jeden z twórców google poprosił o pomoc w nadaniu jej nazwy  swojego współlokatora. Studenci codziennie wypisywali swoje propozycje na tablicy. Któregoś dnia pojawił się tam napis Googolplex- czyli jedynka i googol zer. Nazwa się spodobała i zdecydowano się zarejestrować skróconą formę domeny - Googol. Niestety, okazało się, że podczas rejestracji domeny zaszła pomyłka i zostana zarejestrowana domena google.com. Czym właściwie jest googol?  

Czy wiesz, że w Rosji chciano wprowadzić opłaty za emotikona ":-)"?
W 2008 roku szef rosyjskiej agencji reklamowej „Superfone” Oleg Teterin, próbował  opatentować puszczającego oko emotikona w Rosyjskim Urzędzie Patentowym, w celu pobierania opłat licencyjnych. Urząd Patentowy odrzucił jednak wniosek Teterina, uzasadniając swoją decyzję faktem, iż znak ten nie jest znakiem towarowym. Gdyby pobierać opłatę, nawet symboliczną za każdą buźkę w wiadomości sms, można by w bardzo krótkim czasie stać się milionerem. Olegowi Teterinowi zarabianie pieniędzy na emotikonach na szczęście się nie udało;)

Czy wiesz, że istnieje taka strona, która prezentuje zasoby cyfrowe z całej Europy?
Strona internetowa www.europeana.eu to źródło darmowych e-booków oraz innych zbiorów, pochodzących z europejskich bibliotek, muzeów, archiwów itp.  Jest to biblioteka cyfrowa, muzeum i archiwum Europy. Została udostępniona 20 listopada 2008 w ramach inicjatywy UE. Dzięki tej witrynie internetowej możemy znaleźć we własnym języku cyfrowe dzieła kultury udostępnione przez uznane organizacje kulturalne w całej Unii Europejskiej.